Klauskite, patarsime: +370-699-98937 arba info@nagai.lt
Prekių krepšelis
0.00 €

Naujienos ir straipsniai

Sveiki nagai - gražūs nagai

 

Apie mus rašo žurnalas "JI"

Straipsnį galite pamatyti: čia

 

Eglė Leonovienė 

SVEIKI NAGAI - GRAŽŪS NAGAI 


Gražūs ir išpuoselėti nagai – savimi besirūpinančių, stilingų moterų įvaizdžio dalis. Kad nagai atrodytų nepriekaištingai, reikia nemažai išmanymo ir pastangų: skilinėja, sluoksniuojasi, lūžta, yra minkšti, ploni ar labai tarpūs – sveikais nagais gali didžiuotis ne kiekviena.

Kad nagai atrodytų, išties, tobulai, tenka nuoširdžiai ir reguliariai jais rūpintis – juk rankos, kaip ir veidas, visada yra aplinkinių dėmesio centre, jas net vadina „moters vizitine kortele“, kuri išduoda ne tik jos požiūrį į asmeninę higieną ir santykį su mada, stiliaus pojūtį, bet ir atskleidžia charakterio ypatumus, gyvenimo būdą, profesiją, pomėgius.
Pasak grožio mokyklos „Cascada“ manikiūro–pedikiūro dėstytojos, IBI kosmetikos nagų priežiūros priemonių oficialios technikės Lietuvoje Vaidos Kamarauskienės, sveiki nagai vientisos gražios rausvos spalvos be jokių gelsvų ar pilkų atspalvių ir dėmelių, jų paviršius sveikai blizga, yra lygus, be griovelių ir įdubimų, pati nago plokštelė pakankamai tvirta, tačiau netrapi, gana lanksti – elastinga.
„Be konkrečios priežasties nagai niekada nesisluoksniuoja, nelūžinėja, nėra trapūs ir pan. O priežasčių yra daug ir įvairių. Pirma – sveikata: genetika, bendra organizmo sveikatos būklė, sunkios ligos, ypač nagų būklę įtakoja skydliaukės sutrikimai, naudojami vaistai. Antra – mitybos ypatumai: nepilnavertis maistas, kuris organizmo neaprūpina pakankamu kiekiu vitaminų, mineralinių medžiagų, baltymų, pernelyg didelis piktnaudžiavimas saldumynais, alinančios dietos, kenksmingas gyvenimo būdas. Trečia – aplinkos veiksniai: karštis, vanduo, nešvarumai, neatsargiai buityje naudojamos įvairios cheminės medžiagos, mechaniniai veiksniai, – vardija V.Kamarauskienė ir pabrėžia, – Visgi, dažniausia priežastis – pačių moterų neprofesionalumas: stoka elementarių žinių, kaip prižiūrėti nagus, daryti manikiūrą, lakuoti, kokias priemones pasirinkti. Neveltui grožio salonai ir mokyklos norinčioms išmokti pačioms prižiūrėti savo rankas organizuoja trumpus manikiūro kursus, tačiau daugelis moterų taupo pinigus ir renkasi nemokamas pamokas youtoob‘e, o jos, tiesą sakant, ne visada vertingos ir teisingos. Neretai koks „nekaltas“ eksperimentas, pirkta internetu pigiai kainavusi priemonė ar vizitas pas išmanymo neturinčią nagų specialistę tampa amžinu galvos skausmu dėl gražių nagų.“
Kad suprasti, kaip išorės veiksniai veikia nagą, pravartu žinoti, kad nagas – apie 0,5 mm storio raginė plokštelė, kuri susideda iš daug plonų sluoksnių. Plokštelės pagrindas – baltymas keratinas, sluoksnius rišanti medžiaga – vanduo, taip pat nago sudėtyje dar yra kalcio ir geležies. Nago paviršių dengia lipidų plėvelė, ji suteikia blizgesį ir lygumą.
Vandens nago plokštelėje yra apie 14 proc. Su amžiumi šis kiekis mažėja, todėl kinta ir nago struktūra – jis praranda elastingumą, natūralų lankstumą, todėl būtina nagus gerai drėkinti. Tai nereiškia, kad juos reikia mirkyti vandenyje – vanduo ardo nago plokštelę, ją sausina, todėl nagas tampa jautrus įvairiems išorės veiksniams.
„Gyvuoja stereotipas, kad nagus alina nagų lakas: sakoma „nagams reikia duoti kvėpuoti“. Nagas neturi nei porų, nei plaučių, jis oro neįtraukia ir neiškvėpia – tiesiog, nago plokštelei kartais būtina leisti pailsėti. Apie tai neretai „praneša“ patys nagai: ankščiau nei visada pradeda trupėti lakas, pradeda pleišėti nagų galiukai ar atšoka plonas plokštelės sluoksnis. Tuo tarp nagų lakas – puiki apsauginė, neretai ir gydanti nagą priemonė, – pasakoja grožio mokyklos „Cascada“ manikiūro–pedikiūro dėstytoja V.Kamarauskienė.

1 INFO DĖŽUTĖ


Dažniausia pasitaikantys nagų pakitimai
Banguoti nagai. Bangelės ant nago plokštelės gali būti vertikalios ir horizontalios. Dėl pirmų jaudintis nereikia: jos, kaip ir raukšlelės veide, gali atsirasti su amžiumi organizmui nustojus gaminti keratiną arba būti paveldėtos. Horizontalių bangelių priežastis gali būti „techninė“ – prispaudėte nagą ar kitu būdu jį sužeidėte, tačiau dažniausia jos atsiranda dėl neprofesionalios priežiūros ir nekokybiško manikiūro: neteisingo odelių nustūmimo, jų pažeidimo, naudojamų atšipusių žirklučių ar darant manikiūrą pernelyg stipriai spaudžiamos nago šaknies.
Bet kuriuo atveju reikia turėti kantrybės – nagą būtina atauginti, o pilnai jis atauga tik per 5–6 mėnesius. Kad tuo metu nagai atrodytų nepriekaištingai, jų nelygumus galite paslėpti specialiais pagrindais, lyginančiomis priemonėmis, nulakuoti ilgalaikio lako efektą turinčiais lakais ar padaryti ilgalaikį manikiūrą.
Besisluoksniuojantys ir besilupantys nagai. Luptis ir sluoksniuotis nagai gali pradėti, kaip ir nuo dažno buvimo vandenyje, taip ir dėl dehidratacijos, neteisingos mitybos, pašlijusios sveikatos, ypač nuo skydliaukės veiklos sutrikimų. Pasak V.Kamarauskienės, staigiai pradėjusių sluoksniuotis nagų priežastimi gali būti neteisingas gelinio lako nuėmimas: bandydamos pačios nuimti lako sluoksnį moterys naudoja netinkamas priemones, krapšto aštriais įrankiais, bando nuskusti, nugremžti. Vienas atšokęs nago plokštelės sluoksnelis, kurį abejingai nuplėšite nagu, gali sukelti nesustabdomą plokštelės irimo procesą: tarp sluoksnių patenka mikrodalelės, kurios ardo plokštelę.
„Atšokusį sluoksnį reikia labai atsargiai nudildžiuoti nago augimo kryptimi. Rinkitės švelnią, mažo rupumo, geriausia nuo 240 gritų dildę, – pataria specialistė ir pastebi, – Kuo gritų daugiau, tuo dildė švelnesnė. Nago plokštelei trumpinti tiks didesnio rupumo, 180 gritų dildė. Labai rupios dildės namuose naudoti nepatariu: su ja teisingai elgtis moka tik profesionalai.“
Įskilę šonuose nagai. Laisvuose nago šonuose atsiradę įskilimai gali rodyti, kad trūksta vitaminų, mineralų ar kad per dažnai, neatsargiai ir neteisingai naudojate aktyvaus poveikio buitines valymo priemones.
„Visgi, dažniausia tai – akivaizdus įrodymas, kad moterys persistengė stiprindamos nagus. Stuktelėjus elastingas nagas turi ne skilti, o linkti“, – primena V.Kamarauskienė ir šiuo atveju pataria nustoti naudoti nago stipriklius ir kietintojus arba rinktis kur kas silpnesnio poveikio, kitomis veikliosiomis medžiagomis praturtintas nagų priežiūros priemones. Jei jas pirksite profesionaliose parduotuvėse, konsultantės visada patars, kokią priemonę rinktis, kiek ilgai ją naudoti ir kada pakeisti kita.
Ploni ir trapūs nagai. Tokią nagų struktūrą žmogus gali paveldėti arba ji gali atsirasti dėl naudojamų medikamentų, nepilnavertės mitybos. Jei tokie pakitimai atsirado staiga, priežastis – išoriniai veiksniai: per dažnas ar neteisingas ilgalaikis lakavimas, neprofesionalus dildinimas, dažnas rankų laikymas vandenyje.
Kalta gali būti ir nago šaknies liga atrofija: nagas praranda sveiką žvilgesį, suplonėja, tampa labai trapus. Visgi, ši liga labai reta.
Kaip gydomąją priemonę V.Kamarauskienė rekomenduoja išbandyti karštą manikiūrą ir parafino procedūras – kas 5 dienas atliekamų 10 procedūrų kursas akivaizdžiai atgaivins nago plokštelę.
„Karštas – terapinis manikiūras – ne naujiena, jis ankščiau buvo gana populiarus. Jo metu klientės nagučiai kišami ne į šiltą vandenuką, o į pašildytą kremą, – sako pašnekovė ir ragina moteris tokiu būdu palepinti nagus namuose. – Vietoje kremo galite naudoti nagams puoselėti skirtą losjoną, jei problema itin ryški – aliejuką. Pasirinktą priemonę pašildykite vandens vonelėje iki malonios rankoms temperatūros, pravers įmaišyti kelis lašus citrinos sulčių. Jei naudojate aliejų, rinkitės specialų, praturtintą vitaminais ir veikliosiomis medžiagomis, kraštutiniu atveju tiks ir aukštos kokybės alyvuogių aliejus.“
Specialistė tikina, kad „šiltos“ nago puoselėjimo procedūros labai efektyvios: jos ne tik skatina augimą – nagas auga sveikas, tvirtas, stiprus.
Minkšti nagai. Tokių nagų struktūra labai silpna, jie pernelyg lankstūs, lengvai plyšta, įskyla. Jei tokie nagai yra nuolat, kalta genetika arba pašlijusi sveikata, jei nagai tokiais tapo per trumpą laiką, gal jie per ilgai mirksta vandenyje ar itin dažnai ir neteisingai atliekate ilgalaikį ar net įprastą lakavimą?..
„Nagams reikia duoti laiko pailsėti, sustiprinti specialiomis, regeneraciją skatinančiomis priemonėmis, naudoti nagų kietintoją, – sako V.Kamarauskienė ir primena, kad namų ruošos metu būtina mūvėti pirštines – jos apsaugos tiek rankų odą, tiek nagus nuo drėgmės, aktyvių ir kenksmingų cheminių medžiagų. – Išmirkę ir netinkamai prižiūrimi nagai kur kas labiau sluoksniuojasi, skilinėja, trupa, itin suminkštėja. Tuo tarpu, mūvėti pirštines mėgsta reta moteris. Apsaugoti nagus padės nagų lakas. Jei bijote nuolat daryti ilgalaikį lakavimą, nagus lakuokite ilgalaikio lako efektą turinčiu paprastu laku, jis išsilaiko iki 10 d.“

2 INFO DĖŽUTĖ

Vaidos Kamarauskienės rekomendacijos
• Rankoms prižiūrėti reikalingas kremas, o nagams – specialus aliejukas. Tai – koncentruota priemonė, kurioje daugiau nei losjone, kreme ar svieste vertingų medžiagų. Atkreipkite dėmesį į priemones su argano, migdolų ar kokosų aliejumi. Pastarąjį patartina naudoti kaip naktinę kaukę rankoms ir nagams – įtrinkite ir užsimaukite medvilnines pirštines: naktį vyksta aktyvi odos regeneracija – atsiveria poros, tad visos vertingos medžiagos bus įsisavinamos kur kas efektyviau.
• Buitinius darbus, kuriems naudojate aktyvaus veikimo chemines priemones, atlikite mūvėdamos pirštines, tuo tarpu einant į daržą ravėti lysvių jos nereikalingos – derlingoje žemėje daug vertingų medžiagų ir mineralų, kurie rankų odą pamaitins. Kad į panages neprilįstų žemės ir lengviau nusiplautų nešvarumai, prieš darbą nagučiais pagremžkite sausą muilą, juo turi užsipildyti visos panagės.
Tuo tarpu ilgai dirbant pirštinėmis rankos sukaista, sušunta it šiltnamyje: atšoka lakas, neapsaugoti nagai išbrinksta, suminkštėja, gali pradėti sluoksniuotis.
• Kokybiškai atliktas ilgalaikis lakavimas nago negadina, galite nesibaiminti ir jį daryti nuolat. Visgi, jei nagai silpni, patartina daryti pertraukas, pastiprinti nagus. Nuimti gelinį laką patikėkite tik manikiūristei.
• Pažeistiems nagams rekomenduojama naudoti beacetonį nagų valiklį: acetonas džiovina ir minkština nagą. Bent porą dienų per savaitę nagams leiskite pailsėti nuo nagų lako.
• Rudenį ir pavasarį nagai jautriausi. Priežastis – vitaminų ir mineralų stoka, mažai saulės. Nagams sustiprinti rekomenduojama gerti A ir E vitaminų kompleksą. Rezultatas pradžiugins ne iš karto, o tik po 2–3 mėnesių: nagai vertingas medžiagas įsisavina kur kas lėčiau nei plaukai ir oda.
• Nagų priežiūrai nenaudokite prastos kokybės priemonių, ypač pirktų internetu, kainuojančių įtartinai pigiai – labai dažnai būtent jos tampa nagų pažeidimų priežastimi. Tiek nagų priežiūros priemones, tiek įrankius pirkite profesionaliose, specializuotose parduotuvėse.
• Klaidingai manoma, kad kalcis labai svarbus sveikam nagui: nago pagrindinė sudedamoji medžiaga – baltymas keratinas. Jo gausu želatinoje, todėl patartina valgyti daugiau želatinos turinčių produktų – želė, šaltienos, arbatą paskaninti natūralia želatina – agaru.
• Mitybos įpročiai labai svarbūs nagų sveikatai: reikėtų vartoti pakankamai pieno produktų, žuvies, mėsos patiekalų, valgyti daugiau šviežių špinatų, krapų bei kitų žalių lapinių daržovių, raudonos ir oranžinės spalvos vaisių bei daržovių, pavyzdžiui, morkų, vartoti žuvų taukus, saldumynus pakeisti riešutais ar rupaus malimo, sėlenomis praturtintais kepiniais.