Klauskite, patarsime: +370-699-98937 arba info@nagai.lt
Prekių krepšelis
0.00 €

Naujienos ir straipsniai

Ar Jūsų nagai sveiki?
 Nagai – tai raginės plokštelės, sudarytos iš baltymo keratino. Nagų sudėtyje taip pat yra kalcio, geležies ir vandens. Nagų paviršius yra padengtas lipidų plėvele, kurios dėka nagai atrodo lygūs ir blizga. Nago plokštelė yra matoma kietoji nago dalis, kurią iš trijų pusių supa oda. Ji išauga iš gyvuonies – gana jautrios ir pažeidžiamos vietos. Nago plokštelė per dieną vidutiniškai užauga apie 0,1 mm, per mėnesį – 3–4 mm. Dieną ji auga dvigubai greičiau nei naktį. Nagai greičiau auga vasarą, jauniems asmenims.
      Visgi nagų struktūra ir spalva bėgant metams keičiasi: nuo plonų, kartais šaukštelio formos nagų kūdikystėje iki pilkšvesnių, matinių, praradusių blizgesį vyresniame amžiuje.  Įdomu tai, kad nagai ir plaukai savo sandara ir sudėtimi labai panašūs. Nagai taipogi saugo pirštų pagalvėles nuo sužalojimų ir didina mūsų lytėjimo jautrumą. 
      Visiems žinoma, jog gražios moters įvaizdis sukuriamas iš detalių. Gražūs plaukai, lygi oda, nepriekaištingi, išpuoselėti nagai - tai svarbiausi gražios moters atributai. Vienas žvilgsnis į rankas ir  jau galima apie žmogų susidaryti pirmąjį įspūdį. Tačiau besirūpinant buitimi, atliekant įvairius darbus  mūsų nagai nukenčia. O patiriami stresai ir vitaminų trūkumas taip pat pirmiausia atsispindi nagų būklėje.
      Tačiau net ir susiduriant su įvairiausiais sunkumais, norisi, jog nagai ir toliau išliktų gražūs ir tvirti. Sveiki nagai yra lygūs, be griovelių ir įdubimų, vienalytės spalvos. Jie yra gana tvirti, tačiau elastingi, netrapūs, jų paviršius blizga, yra lygus bei švelnus. Kad nagai būtų gražūs, nepakanka juos tik nulakuoti. Norint, kad jie ne tik būtų ryškūs, bet ir sveiki, jais būtina nuolatos rūpintis. Nagai, kaip ir plaukai, gali būti kelių tipų ir kiekvienas tipas turi jam būdingas ypatybes. Atsižvelgus į savo nagų tipą žymiai paprasčiau jiems parinkti tinkamas priemones ir juos prižiūrėti.

Stiprūs ir sveiki nagai 
 
      Šviesiai rožinės spalvos, stiprūs, lygūs ir gerai augantys nagai rodo, kad organizmui pakanka visų svarbiausių medžiagų. Tokiems nagams ypatingos priežiūros nereikia, bet visgi juos reikia prižiūrėti ir jais rūpintis, kad nagai ir toliau išliktų gražūs ir sveiki. 
 
Sveiki, tačiau pageltę nagai 
 
      Dažniausiai nagai pagelsta toms moterims, kurios mėgsta nagus lakuoti įvairiomis ryškiomis spalvomis ir nenaudoja nagų lako pagrindo. Tai nutinka dėl nagų lako sudėtyje esančio formaldehido, kuris neigiamai įtakoja nagų struktūrą ir būklę. Rekomenduojama prieš lakuojant nagus visuomet naudoti nagų lako pagrindą ir naudoti nagų lakus be formaldehido ir  tolueno. Galite naudoti ir nagų šviesintoją, kuris užmaskuos nežymius nago spalvos pakitimus.
 
Minkšti ir ploni nagai
 
      Dėl silpnos nago struktūros nago galas lengvai įskyla ir plyšta. Tokių nagų savininkėms dažnai trūksta medžiagų, suteikiančių nagams tvirtumo ir patys nagai dažniausiai būna per daug drėkinami. Rekomenduojama naudoti nagų stipriklius, kurie sustiprins nagų plokšteles ir priemones, skatinančias nagų regeneraciją. Dažnas rankų kremų ir aliejų naudojimas taip pat gali neigiamai paveikti minkštų nagų būklę, todėl stenkitės juos naudoti kuo rečiau.
 
Trapūs, besisluoksniuojantys nagai
 
      Daugiau paaugę, tokie nagai ima sluoksniuotis, skilti, dažnai būna nelygūs ir banguoti. Nagų lūžimą paprastai sukelia kontaktas su cheminėmis buitinėmis valymo priemonėmis bei karštu vandeniu, todėl tvarkant namus rekomenduojama mūvėti pirštines ir po to nuplovus rankas, jas patepti rankų maitinamuoju kremu, taip pat nepamirštant jo užtepti ir ant pačių nagų.  Besisluoksniuojantiems, trapiems nagams reikalingas nagų trapumą mažinantis apsauginis nagų lakas. Sluoksniuotis gali pradėti bet kurio tipo nagai, tačiau taip nutikus stenkitės jų nelupinėti ir nedildyti.
 
 Lūžinėjantys, sausi nagai
 
      Tokiems nagams trūksta drėgmės, jų paviršius nelygus, yra vagelių ir baltų taškelių. Jiems reikalinga speciali priežiūra – rekomenduojama įsigyti specialų nagų aliejuką, išsausėjusiems nagams su vitaminu E ir įvairiais aliejais bei stiprinantį nagų laką. Rekomenduojama naudoti beacetonį nagų valiklį, nes acetonas džiovina ir minkština nagą ir išsausėję nagai gali pradėti šerpetoti bei lūžinėti. Leiskite bent 1-2 dienas per savaitę nagams pailsėti ir nuo nagų lako. Rekomenduojama naudoti nagų lakus be formaldehido ir  tolueno, kadangi jie gali neigiamai įtakoti nagų struktūrą ir būklę.  
 
      Kiekviena iš mūsų svajojame apie sveikus ir išpuoselėtus nagus ir tik nuo mūsų pačių priežiūros priklauso, ar galėsime jais didžiuotis. Nagų priežiūra neturėtų apsiriboti vien tik nepriekaištingu manikiūru – jais būtina nuolatos rūpintis, stiprinti nagus iš vidaus, valgant visavertį, subalansuotą maistą, kuriame netrūktų būtinų vitaminų ir mineralų bei atsižvelgiant į savo nagų tipą pasirinkti jiems tinkamas priemones, kurios padėtų išspręsti esančias problemas ir nagai vėl taptų gražūs ir sveiki